Integracja ciało – umysł – emocje – duch

CYKL 4 WARSZTATÓW DLA KOBIET

Warsztaty mają charakter rozwojowy, służą przede wszystkim temu, aby odkrywać siebie. Aby znaleźć równowagę, między tym co robimy dla innych i tym co możemy zrobić dla siebie. Pracujemy poprzez ruch, taniec, oddech, rysunek, improwizację i metaforę ruchową. Będziemy wykorzystywać różne techniki relaksacji, wizualizacji i elementy automasażu.
To zajęcia, które integrują ciało – umysł – emocje –ducha. Pozwalają znaleźć harmonię, spokój i radość.
Taniec nie jest tu nauką kroków i choreografii, jest poruszaniem z głębi siebie. Twój ruch może ograniczyć się do minimalnego ruchu ręki lub tylko oddechu. Ruch, taniec rozbudza naszą wyobraźnię, emocje, stwarza możliwość pełnego doświadczania i wyrażania tego, co na dany moment w nas jest istotne. Bez obawy możemy zatańczyć popełniając błąd, zmienić decyzję o poruszaniu, sięgnąć symbolicznie po nowe wyzwanie, wyrazić w ruchu, geście, słowie co czujemy.

Opinie uczestniczek poprzednich warsztatów , „Zajęcia pozwoliły mi znaleźć siłę i energię do działania. Przypomniały mi o moich marzeniach, pasjach o tym co dla mnie jest ważne, a co w ogóle nieistotne. Nauczyłam się wykorzystywać różne techniki oddechowe w sytuacjach stresowych, co daje mi poczucie spokoju, opanowania. Jako efekt uboczny, który sobie uświadomiłam po skończonym cyklu zajęć, to ustąpiły moje bóle kręgosłupa, które bywało, że uniemożliwiały mi chodzenie.”
„…w tańcu przeniosłam się w świat pełen spontanicznej dziecięcej, radości, ogromne cenne były dla mnie relacje w grupie…”
„…nie tylko zajęcia były cudowne, dające moc pozytywnej energii, niektóre rzeczy działały jeszcze długo po skończonej na sali pracy. Myśl, emocja… Łapię teraz na „gorącym uczynku” moje stare przekonania…. Duża praca.. Taki balsam dla ciała i duszy, i moc refleksji.”
„…w tańcu odkryłam w swoim ciele mnóstwo bloków, napięć, płytki oddech i mam wrażenie, że to z siebie wyrzuciłam, gdzieś poza ciało. I odkryłam nową jakość kobiecej siły w jej miękkości, łagodności…polubiłam siebie samą…
„Co dały mi warsztaty – oderwanie od codzienności, w przytulnej, ciepłej atmosferze. To czas radości, relaksu czasem błogiego zmęczenia….”.

Każdy człowiek prezentuje swój własny, niepowtarzalny sposób poruszania. Czasem jednak zdarza się, że na skutek różnych przeżyć lub wpojonych przekonań „zamrażamy” swoje ciało, odcinając się tym samym od jego wsparcia i mądrości. Ignorujemy je lub zwalczamy – również drakońską dietą lub zbyt forsownymi ćwiczeniami. Choreoterapia pozwala „uwolnić” napięcia, bloki, stłumione emocje, schowane wspomnienia, destrukcyjne przekonania.

  • Bądź gotowa poruszać się w indywidualnie, w parach, grupie przy muzyce, a czasem bez.
  • Tańczymy boso, lub miękkich skarpetkach, w wygodnym stroju.
  • Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych, ciekawych siebie i świata – bez limitu wieku i o różnym poziomie sprawności.

DAJ GŁOWIE ODPOCZĄĆ!
PODARUJ SOBIE TEN CZAS!

Miejsce zostanie podane po zebraniu grupy.
zapisy: 664-090-022; 669-298-819

warsz_ceny