Intensive Body Mind

HARMONIJNY TRENING OGÓLNOROZWOJOWY

im1

Celem zajęć jest wzmocnienie ciała i harmonijne wyrzeźbienie całej sylwetki z naciskiem na uważność w wykonywaniu ćwiczeń.
Specyfika treningu ukierunkowana jest również na wzrost świadomości i odczuć płynących z ciała, dotyczących napięć, podczas wykonywania ćwiczeń i rozluźnień w momentach spoczynkowych. To zajęcia, podczas których uczestnicy wzmacniają mięśnie w skupieniu, skoncentrowani w bardzo głębokim czuciu ciała oraz oddechu.
Trening uruchamia najgłębiej położone mięśnie posturalne (głębokie) i centralny gorset mięśniowy, który wzmacniając harmonijne mięśnie tułowia odciąża kręgosłup. Pogłębiony kontakt z ciałem zwiększa efektywność treningu.
Dobór ćwiczeń i specyfika zajęć obejmuje nie tylko anatomię człowieka, ale również uwzględnia psychosomatykę i bioenergetykę ciała.

Zajęcia rozpoczynają się dynamiczną rozgrzewką połączoną ze świadomym oddechem. Na zajęciach korzystamy z piłek dużych i małych, pasków do rozciągania, teraband, BOSU. Podstawą, jest jednak ciężar naszego ciała i ćwiczenia równoważne. Wytrzymując określoną pozycję musimy maksymalnie uruchomić pracę naszego centrum, czyli przede wszystkim mięśni brzucha. Precyzja wykonywania pozycji, a także odpowiednie tempo uruchamia najbardziej posturalne mięśnie naszego ciała, tym samym bardziej je uelastycznia i wydłuża (wyszczupla).

Jest to połączenie:
dynamicznego treningu fizycznego + odpoczynku umysłowego.

 

W trakcie wykonywania ćwiczeń zwracamy uwagę na świadome oddychanie

Umiejętność oddychania w odpowiedni do ćwiczeń sposób lepiej dotlenia organizm, zwiększa jego metabolizm, a tym samym pozwala w efektywny sposób pozbyć się nagromadzonych emocji. Koncentracja na oddechu, pozwala szybciej osiągnąć stan relaksu.

Ze względu na to, że trening utrzymywany jest z intensywnością 70-75% tętna maksymalnego jest też niezmiernie skuteczny przy spalaniu tkanki tłuszczowej.

Ze względu na pro-medyczne podejście do klienta jest korzystny dla osób o różnym stopniu zaawansowania.

im2

 

Na zajęcia zapraszamy wszystkich, którzy poszukują w ruchu harmonii i zdrowia.

Zajęcia trwają 60 min i kończą się relaksem.
Zajęcia te są doskonałym uzupełnieniem oraz przeciwwagą dla ćwiczeń wykonywanych automatycznie na siłowni.

Odbywają się w formie:
– cotygodniowych zajęć grupowych
– lub treningów indywidualnych

 

im3